Filtruj według

Cena

Cena

 • 339,00 zł - 389,00 zł

Nosy / Lufy

Aktywne filtry

 • Lufa nos do gwoździarki pneumatycznej MAX

  339,00 zł
  ( 275,61 zł netto)

  Lufa nos do gwoździarki pneumatycznej to uniwersalny produkt firmy MAX. W ofercie posiadamy wszystkie części do gwoździarek.  Lufa do gwoździarek typu:  CN 55, CN 70 i CN 80.

 • Lufa nos do gwoździarki pneumatycznej BOSTICH

  339,00 zł
  ( 275,61 zł netto)
  Lufa nos do gwoździarki pneumatycznej to uniwersalny produkt firmy BOSTICH. Wierzymy, że znajdziesz odpowiedni sprzęt dla siebie lub dla swoich pracowników. Jeśli nie posiadasz takiego urządzenia, albo interesują Cię części zamienne do gwoździarek, zajrzyj na nasze pozostałe aukcje. Zapewniamy obsługę serwisową.
 • Lufa nos do gwoździarki pneumatycznej RGN

  389,00 zł
  ( 316,26 zł netto)

  Lufa nos do gwoździarki pneumatycznej to uniwersalny produkt firmy RGN.

  Wierzymy, że znajdziesz odpowiedni sprzęt dla siebie lub dla swoich pracowników. Jeśli nie posiadasz takiego urządzenia, albo interesują Cię części zamienne do gwoździarek, zajrzyj na nasze pozostałe aukcje. Zapewniamy obsługę serwisową.

Nosy/lufy

Lufa, nazywana często zamiennie „nosem”, stanowi niezwykle ważny element każdej gwoździarki, warunkując sprawność jej działania. Należy do części eksploatacyjnych, czyli takich, które się zużywają i z biegiem czasu i pracy trzeba je po prostu wymienić.  Jako część zamienna gwoździarek, lufa jest stosunkowo droga. Dlatego jej wybór powinien być nieprzypadkowy. By okres sprawności nosa był możliwie najdłuższy, część ta musi być wykonana z największą starannością i z najlepszych gatunkowo materiałów. Wysoka jakość części zamiennych to czysta oszczędność.  

Jak zużywają się nosy/lufy?

W procesie wbijania łączników przy pomocy gwoździarki, zużywa się kilka istotnych części narzędzia – wbijak, amortyzator oraz lufa. Jest to całkowicie naturalne zjawisko towarzyszące eksploatacji sprzętu. W przypadku lufy, czy inaczej nosa, zużycie części polega na wycieraniu wylotowego okrągłego otworu, w efekcie czego staje się on owalny i niezdolny do spełniania swojej funkcji. Gwoździe blokują się, uniemożliwiając ich sprawne wbijanie. Dobra kondycja nosa jest więc kwestią podstawową w pracy z gwoździarką. Ważne, by lufa była solidna i trwała, wykonana z najlepszej jakości materiału. Nie dość, że wpływa to na komfort pracy i jakość jej wyniku, to maksymalnie przedłuża żywotność części zamiennych. To z kolei generuje realne oszczędności. Wybierając najlepszej jakości elementy zamienne, można być pewnym, że częstotliwość ich wymiany znacznie spadnie.  

Podstawowa część wymienna – nosy/lufy do gwoździarek

W przypadku zużytej lufy w gwoździarce można zdecydować się na jej naprawę. Regeneracja daje części kolejne życie, przywracając jej chcianą formę. Jeśli jednak używasz gwoździarki często, stanowi ona narzędzie Twojej pracy zawodowej i nie możesz pozwolić sobie na długie oczekiwanie na przywrócenie świetności częściom, które są wymienne – lepszym wyborem może okazać się zakup nowego produktu.  

Nosy/lufy w ofercie sklepu Jedmar

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz sprawdzone, niezawodne urządzenia i potrzebny do nich osprzęt i części eksploatacyjne. Proponujemy między innymi lufy, nazywane też często nosami, czyli części wymienne do gwoździarek pneumatycznych. Posiadamy w ofercie lufy do narzędzi takich marek jak Bostich, MAX, czy RGN.