Wkręty regulacyjne do poziomowania

Aktywne filtry

  • Wkręty do poziomowania łat regulacyjne

    40,00 zł
    ( 32,52 zł netto)

    Wkręty do poziomowania łat regulacyjne przeznaczone do szybkiego montażu łat drewnianych, zapewniają bardzo szybkie i trwałe zamocowanie oraz ich poziomowanie poprzez wykręcanie. Wykonane z wysokiej jakości surowców, posiadają certyfikat CE. W opakowaniu znajduje się 100 sztuk wkrętów. Specjalny gwint i główka pozwala na pewne mocowanie łaty.

Wkręty do poziomowania znajdują swoje zastosowanie w szeroko pojętym budownictwie, szczególnie w przypadku renowacji starych pokryć dachowych, gdzie nie w większości przypadków mamy do czynienia z nierówną powierzchnią więźby. Zastosowanie odpowiednich wkrętów bez wątpienia przyspieszy pracę i pozwoli na profesjonalne wykonanie całego remontu.

Dlaczego warto wybrać wkręty do poziomowania?

Tradycyjne poziomowanie wiąże się z koniecznością docinania klinów przy zachowaniu odpowiednich kątów i przybijaniu ich za pomocą gwoździ, co jest procesem czasochłonnym, a niejednokrotnie jeszcze nie mamy do czynienia z drewnem o odpowiednim poziomie wilgotności. Może doprowadzić to do sytuacji, w której same kliny będą mogły wypaść, co spowoduje pływanie konstrukcji dachu. Niektórzy decydują się na zastosowanie specjalnych podkładek poziomujących – jednak ich zastosowanie nie zawsze okazuje się skuteczne. Zastosowanie wkrętów do poziomowania pozwala na znacznie bardziej precyzyjne ustawienie łaty, co jest szalenie istotne przy pokryciach, takich jak łupek czy dachówka. Wkręty posiadają bowiem dwa przeciwstawne gwinty, z których jeden jest odpowiedni do mocowania łaty, a drugi do przymocowania do podłoża. W ten sposób otrzymamy wkręt, który mocno trzyma się łaty i gwarantuje precyzyjną regulację. Dzięki niemu bez trudu będziemy mogli ustalić dystans pomiędzy łatą konstrukcyjną, a podłożem nośnym.

Zalety – wkręty do poziomowania

Najważniejszą zaletą zastosowania wkrętów do poziomowania jest uzyskanie solidnego połączenia z łatą. Na etapie montażu nie dochodzi do zmian wymiarów powstałej konstrukcji. Jest to szczególnie ważne w przypadku dachów ze znacznymi uskokami w połaciach, w związku z czym nie musimy się martwić o odpowiednie wypoziomowanie. Znajdujące się na ostrzu wiertła, oraz frezy pod łbem zabezpieczają przed powstawaniem pęknięć zarówno w łacie, jak i w podłożu.