Filtruj według

Cena

Cena

 • 31,00 zł - 749,00 zł

Wkręty / Wkrętarki

Aktywne filtry

 • Wkrętarka taśmowa Duraspin DS5550

  650,00 zł
  ( 528,46 zł netto)
  Wkrętarka taśmowa DS5550 to nowa generacja wkrętarek w wersji kablowej 230V, które wkręcają do 1400 wkrętów na taśmie. Nowa technologia zwiększa prędkość wkręcania wkrętów ponad czterokrotnie w porównaniu do pracy ręcznej, zwiększając w ten sposób wydajność pracy. Niezależnie od wykonywanych możesz dostosować montaż wkrętów m.in. do suchej zabudowy, podłóg, desek tarasowych.
 • Wkręty tarasowe

  79,00 zł
  ( 64,23 zł netto)
  Wkręty tarasowe przeznaczone są do montażu desek tarasowych, podłogowych, elewacyjnych do podłoża drewnianego na zewnątrz budynku oraz wszystkich zamocowań drewna wymagających wysokiej odporności wkrętów na korozję. Umożliwiają szybki montaż bez wstępnego nawiercania.
 • Wkręty łączone w taśmach ocynkowane

  85,00 zł
  ( 69,11 zł netto)
  Wkręty łączone w taśmach wykonane są wysokiej jakości surowców, posiadają certyfikat CE. W opakowaniu znajduje się 1000 sztuk wkrętów. Wkręty na taśmie pasują do większości dostępnych urządzeń z podajnikiem.
 • Wiertarko-Wkrętarka Akumulatorowa...

  749,00 zł
  ( 608,94 zł netto)
  Akumulatorowa wiertarko wkrętarka DS18DD to kompaktowa, lekka konstrukcja pozwalająca na pracę z dużą łatwością, komfortem i kontrolą nawet w ciasnych przestrzeniach i w różnych pozycjach. DS18DD napędzana jest bezszczotkowym silnikiem oraz wyposażona jest w bezkluczykowy uchwyt wiertarski, automatyczną blokadę wrzeciona, 22 stopniowe sprzęgło, rękojeść anty-poślizgową Soft Touch oraz światło LED    
 • Wkręty ciesielskie stożkowe

  31,00 zł
  ( 25,20 zł netto)

  WKRĘTY CIESIELSKIE STOŻKOWE

  Wkręty ciesielskie dzięki innowacyjnej konstrukcji posiadają polepszone zdolności do wkręcania się, a tym samym znacząco usprawniają pracę przy montażu konstrukcji drewnianych. Wkręty te w pełni zastępują gwoździe budowlane i nie wymagają nawiercania. Głębokie gniazdo TORX pozwala na lepsze przeniesienie siły wkręcającej i zapobiega wyskakiwaniu bitu. Konstrukcje drewniane, które są elementami budowlanymi, wymagają, aby do ich montażu stosować wyłącznie certyfikowane łączniki trzpieniowe. Oferowane przez nas wkręty charakteryzuje wysoka jakość wykonania.
 • Wkręty łączone w taśmach

  54,00 zł
  ( 43,90 zł netto)
  Wkręty łączone w taśmach wykonane są wysokiej jakości surowców, posiadają certyfikat CE. W opakowaniu znajduje się 1000 sztuk wkrętów. Wkręty na taśmie pasują do większości dostępnych urządzeń z podajnikiem.
 • Wkręty do poziomowania łat regulacyjne

  40,00 zł
  ( 32,52 zł netto)

  Wkręty do poziomowania łat regulacyjne przeznaczone do szybkiego montażu łat drewnianych, zapewniają bardzo szybkie i trwałe zamocowanie oraz ich poziomowanie poprzez wykręcanie. Wykonane z wysokiej jakości surowców, posiadają certyfikat CE. W opakowaniu znajduje się 100 sztuk wkrętów. Specjalny gwint i główka pozwala na pewne mocowanie łaty.

 • Wkręty ciesielskie typu spax talerzowe

  33,00 zł
  ( 26,83 zł netto)

  Głównym atutem wkrętów ciesielskich z podkładką talerzykową jest szeroka podkładka: 22mm i bardzo dobry gwint. Produkty wykonane są wysokiej jakości surowców, posiadają certyfikat CE. Produkty uniwersalne, pasujące do każdego urządzenia.

Wkręty są łącznikami, które swoje zastosowanie mają przede wszystkim przy połączeniach śrubowych dociskowych. Są mocowane do podłoża zazwyczaj za pomocą wkrętarki. Mogą być one stosowane zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Wykonywane są z różnych materiałów, w zależności od tego do czego mają być przeznaczone. Do najczęściej stosowanych materiałów zaliczymy mosiądz, stal nierdzewną, stal ocynkowaną, stal platerowaną miedzą lub mosiądzem, oraz miedź. Wkręty zawsze kupowane są w zestawie z kołkami. W większości przypadków standardowy wkręt może być zastąpiony wkręcanym oczkiem, haczykiem lub wkrętem z ozdobnym łbem – jeśli zależy nam na walorach estetycznych.

Jakie elementy składają się na wkręt?

Wkręty w większości przypadków składają się z łba i trzonu. Na łbie wkrętu znajduje się nacięcie. Rodzaj łba musi być natomiast dostosowywany do przestrzeni na jego osadzenie i materiału, który ma złączyć. Wówczas trzon wkrętu jest gwintowany i posiada walcowaty lub stożkowy kształt. Co do zasady łeb we wkrętach może mieć różne kształty, takie jak walcowaty soczewkowy, walcowaty płaski, kulisty, owalny, stożkowy soczewkowy i stożkowy płaski. W większości przypadków nacięcie, które znajduje się we łbie wkrętu posiada jeden z następujących kształtów – prosty, kwadratowy, ośmiokątny, krzyżowy, sześciokątny, oraz gwiazdkowy. Zdarzają się również wkręty posiadające trzy umieszczone skośnie nacięcia pod kątem 120 stopni. To tzw. technologia Tri-Wing.

Zalety stosowania wkrętów

Wkręty są nieco droższym rozwiązaniem niż gwoździe. Zasadniczo jednak są chętniej wybierane ze względu na szereg korzyści, jaki za nimi przemawia. Wkręty wyglądają znacznie bardziej estetycznie niż gwoździe. Elementy, który zostanie zamocowany za pomocą wkrętu może być w prosty sposób wymieniany lub przesuwany. Deska, która została przybita gwoździem, w większości przypadków nie nadaje się do ponownego użytku. Gwoździe są wyrywane, a pozostająca po nich dziura posiada nieregularne kształty, które w większości przypadków nie nadają się do ponownego użytku. Wkręty pozwalają natomiast na stabilniejsze mocowanie, dzięki czemu znoszą one większe obciążenia niż gwoździe. Istotnym czynnikiem jest również komfort mocowania wkrętów, który jest znacznie większy, niż w przypadku gwoździ.

W jaki sposób wkręcać wkręty?

Wkręty najprościej jest wkręcać za pomocą wkrętarki akumulatorowej. Wówczas wystarczy jedynie odpowiednio zamocować wkręt, a następnie wybrać końcówkę wkrętakową lub wkrętak, które dopasowane są do nacięcia znajdującego się we łbie wkrętu. Najprościej jest wywiercić otwór w płycie lub w innym materiale. Powinien mieć on identyczną średnicę z wewnętrzną średnic rdzenia wkrętu. Taki otwór pozwoli na szybsze wkręcenie wkrętu, jednocześnie nie doprowadzając do rozwarstwienia otworu.