Filtruj według

Cena

Cena

 • 35,00 zł - 329,00 zł

Zszywki

Aktywne filtry

 • Zszywki budowlane typ S29

  230,00 zł
  ( 186,99 zł netto)
 • Zszywki stolarskie typ 92 Bea / H Prebena

  79,00 zł
  ( 64,23 zł netto)

  Zszywki stolarskie typ 92 Bea / H Prebena stanowią podstawowy łącznik do narzędzi pneumatycznych, które również znajdują się w ofercie naszego sklepu. Jeśli masz już własny zszywacz lub zastanawiasz się nad zakupem urządzenia, a nie wiesz jakie zszywki dopasować  – postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

 • Zszywki stolarskie typ 14 Bea / LM Prebena

  40,00 zł
  ( 32,52 zł netto)

  Zszywki stolarskie typ 14 Bea / LM Prebena to niezbędny produkt do narzędzi pneumatycznych, które również znajdują się w ofercie naszego sklepu. Nasza kadra postara się rozwiać Twoje wątpliwości i problemy przy zakupie.

   
 • Zszywki stolarskie typ 90 Bea / E Prebena

  75,00 zł
  ( 60,98 zł netto)

  Zszywki stolarskie typ 90 Bea / E Prebena stanowią łącznik do narzędzi pneumatycznych, które również znajdują się w ofercie naszego sklepu. Jeśli jednak posiadasz już własny zszywacz lub zamierzasz urządzenie dopiero zakupić i zastanawiasz się, czy zszywki będą z nim kompatybilne – postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

   
 • Zszywki tapicerskie typ 380 Bea / A Prebena

  60,01 zł
  ( 48,79 zł netto)

  Zszywki tapicerskie typ 80 znajdują swoje zastosowanie w szeregu prac remontowo-budowlanych. Dostępne są w kilku różnych rozmiarach, dzięki czemu bez przeszkód można je dostosowywać do zakresu wykonywanych działań. Charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia.

 • Zszywki typ 13 Rapid

  60,00 zł
  ( 48,78 zł netto)

  Zszywki typ 13 Rapid wykonane z wysokiej jakości materiałów. Stanowią potrzebny dodatek dla narzędzi, takich jak zszywacz młotkowy lub pistolet ręczny, które również znajdują się w ofercie naszego sklepu. Ich wytrzymałość przekłada się zaś na solidność łączeń, którą tym samym gwarantujemy. Opakowanie mieści 5,000 sztuk.

 • Zszywki do zamykania kartonów BOSTITCH

  35,00 zł
  ( 28,46 zł netto)
  Zszywki do zamykania kartonów typ 35-32 BOSTITCH. Dostępne są w różnych wariantach. Szerokość ich grzbietu wynosi 35 mm występują również w wariancie 32 mm, a wymiary drutu wynoszą 0,8x2,25mm. Różnice tkwią w długości nóżek: 15 mm, 18 mm, 22 mm, 16mm, 19 mm. Jest to najbardziej popularna zszywka do zamykania kartonów.
 • Zszywki typ 140 Rapid

  45,66 zł
  ( 37,12 zł netto)

  Zszywki typ 140 Rapid wykonane z wysokiej jakości materiałów. Stanowią potrzebny dodatek dla narzędzi, takich jak zszywacz młotkowy lub pistolet ręczny, które również znajdują się w ofercie naszego sklepu. Ich wytrzymałość przekłada się zaś na solidność łączeń, którą tym samym gwarantujemy. Opakowanie mieści 5,000 sztuk.

 • SKOBLE FS-40/33mm

  329,00 zł
  ( 267,48 zł netto)
  Skoble o dużej wytrzymałości, zostały ocynkowane ogniowo (HDG) i pokryte specjalną powłoką przedłużającą żywotność, zapewniającą maksymalną ochronę przed korozją, a tym samym maksymalną żywotność skobli.
 • Zszywki typ 53 Rapid

  60,00 zł
  ( 48,78 zł netto)

  Zszywki typ 53 Rapid Wysokiej jakości galwanizowane zszywki typ 53 z cienkiego drutu stworzone zostały z myślą o pracy z tekstyliami. Zaprojektowane tak, aby były praktycznie niewidoczne na materiale, sprawdzą się również doskonale do etykietowania.

Zszywki tapicerskie są niepozornie wyglądającym elementem, który jest bardzo istotny dla całości, stworzonej z tkanin obiciowych, stelaży i pianek wyścielających. Zdarza się, że można je zastąpić gwoździami tapicerskimi. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele zszywek o różnych kształcie, szerokości i wykończeniu, że można je używać na każdym etapie produkcji mebli. Meble tapicerowane znajdują natomiast zastosowanie w przypadku bardzo wielu materiałów, dodatków i akcesoriów tapicerskich. Dominują wśród nich zszywki tapicerskie, które produkowane są z wysokiej jakości stali, która jest odpowiednio przygotowana i walcowana, a następnie formowana zgodnie z normami.

Czym są zszywki?

To akcesoria tapicerskie, które są niezbędne do produkcji mebli. Znajdują swoje zastosowanie już na etapie scalania obić na krzesłach, aż po tworzenie pikowanych, skomplikowanych kanap. W związku z tym bardzo istotne jest, aby w swoich działaniach wykorzystywać wyłącznie najwyższej jakości zszywki. Te najlepsze produkowane są z przeciąganej na sucho stali, która następnie poddana jest wyżarzaniu, galwanizacji i przeciąganiu na mokro. Celem tej obróbki jest stworzenie zszywek, które będą odporne na uszkodzenia, mocno wbijając się w spinane powierzchnie i niewyginające się, w przypadku materiału mało plastycznego.

Jak wybrać zszywki do rodzaju wykonywanej pracy?

W celu odpowiedniego wykonania obicia, pikowania i innych prac polegających na spajaniu poszczególnych elementów mebla, warto szczególną uwagę zwrócić na najlepsze zszywki tapicerskie. Najwyższej jakości produkt musi być bowiem wykonany z materiałów, o parametrach, które warunkują wytrzymałość i plastyczność zszywek. W związku z tym do produkcji zszywek tapicerskich wykorzystywana jest zazwyczaj stal przeciągana na sucho i poddawana obróbce chemiczno-cieplnej.

W zależności od rodzaju zszywek mogą być one wykorzystywane do:

 1. Mocowania tkanin tapicerskich, materiałów dekoracyjnych, skór czy plakatów (głównie zszywki z cienkiego drutu)
 2. Prac izolacyjnych, montażu folii dachowych, papy, kartonów i PCV (przede wszystkim zszywki z drutu płaskiego)
 3. Mocowania zszywek zaokrąglonych przy użyciu kabli niskonapięciowych
 4. Mocowania twardych materiałów lub, gdy mocowanie wymaga głębokiego wbicia przy meblach pikowanych (głównie zszywki wąskie i gwoździe tapicerskie)

Jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyboru zszywek?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ich różnorodną długość. W przypadku siedzisk krzeseł tapicerowanych stosuje się przede wszystkim zszywki 6 i 8 mm. Natomiast do mocowania tkanin używa się zszywek o długości 10 mm. Część mebli tapicerowanych wymaga zastosowania zszywek o długości 12 mm. W takiej sytuacji mówimy przede wszystkim o tkaninach i tapicerkach pikowanych. W przypadku formatek sprężynowych najlepiej jest wykorzystywać zszywki o długości 18 lub 21 cm. Z kolei zszywki tapicerskie o długości 25 do 55 mm powinno się przede wszystkim montować do szkieletów mebli, gdzie zszywki wąskie są najczęściej stosowane do mocowania drutu formatek. Z kolei w tapicerstwie używane są także zszywki w rozmiarach 40 i 50 mm, ożywicowane, przeznaczone do zwiększania sztywności – głównie te wykonane z cienkiego drutu. Ożywicowanie ogranicza wyginanie nóg zszywek przy wbijaniu ich w twarde drewno.