Filtruj według

Cena

Cena

 • 60,00 zł - 61,00 zł

Zszywki tapicerskie

Aktywne filtry

 • Zszywki tapicerskie typ 380 Bea / A Prebena

  60,01 zł
  ( 48,79 zł netto)

  Zszywki tapicerskie typ 80 znajdują swoje zastosowanie w szeregu prac remontowo-budowlanych. Dostępne są w kilku różnych rozmiarach, dzięki czemu bez przeszkód można je dostosowywać do zakresu wykonywanych działań. Charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia.

Zszywki tapicerskie znajdują swoje zastosowanie przy produkcji mebli już na początkowym etapie. Wykorzystywane są między innymi do scalania obić na krzesłach i tworzenia pikowanych, skomplikowanych kanap. Ze względu na to, że odgrywają one bardzo ważną rolę w całym procesie produkcji mebli, bardzo istotnym jest zastosowanie wyłącznie najwyższej jakości komponentów. Poznaj naszą ofertę zszywek tapicerskich w różnych typach. Zapraszamy na zakupy w Jedmar. pl 

Zszywki tapicerskie – rodzaje

Najlepsze zszywki tapicerskie produkowane są z przeciąganej na sucho stali, która poddawana jest wyżarzaniu, galwanizacji i w końcowej fazie przeciągania na mokro. Głównym celem tej obróbki jest stworzenie zszywek odpornych na uszkodzenia, które mocno wbijają się w powierzchnię i nie wyginają się nadmiernie. W większości przypadków spotkać możemy się z kilkoma rodzajami zszywek. Są to:

 • zszywki tapicerskie z drutu cienkiego – stosowane głównie do mocowania materiału obiciowego do mebli, skór czy folii dachowych
 • zszywki o zaokrąglonym wykończeniu – wykorzystywane do montowania kabli
 • zszywki z płaskiego drutu – znajdujące zastosowanie w mocowaniu plakatów, skór czy miękkich tkanin tapicerskich
 • zszywki wąskie – używane przy pikowaniu do głębokiego wbijania

Jak wybrać zszywki tapicerskie?

Dobór odpowiedniej zszywki do takera jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim pod uwagę musimy wziąć rodzaj materiału, jaki chcemy zamontować. Inaczej zachowują się zszywki do drewna, za pomocą których mocujemy tkaninę a inaczej te, które mają za zadanie trzymać kable. 

Jak już wyżej wyszczególniliśmy, na rynku wyróżniamy cztery główne typy zszywek tapicerskich. Dobór odpowiedniej zszywki do takera powinien być uwarunkowany grubością materiału, jaki planujemy przymocować. Najlepiej, gdy długość zszywki jest trzy razy grubsza od materiału, z jakim chcemy działać. Pozwoli to na najlepsze umocowanie zszywki, która przez długi czas będzie dobrze i pewnie trzymała materiał. Jednak jeżeli zszywki tapicerskie mają przymocować materiał w trwalszym rodzaju drewna, zaleca się kupno nieco krótszych zszywek, żeby uniknąć ich zginaniu w trakcie aplikacji. 

Warto określić do czego zszywki tapicerskie będą miały być wykorzystywane. W zależności od ilości pracy, umiejętności i możliwości finansowych zszywki dopasowywane są do zszywaczy tapicerskich i umiejętności tapicera. W przypadku intensywnych prac tapicerskich, gdzie istotna jest jakość i szybkość pracy, warto zainteresować się zszywaczami pneumatycznymi, które są co prawda znacznie droższe, ale posiadają jednocześnie wiele zalet.

Dobre zszywki tapicerskie to jakość całej pracy 

Współcześnie klienci są bardzo świadomi swoich decyzji zakupowych i jednocześnie są też wymagający. Dużą uwagę przywiązują do wykończenia detali, więc meble wykonane niestarannie, nie mają szans na sprzedaż. Tyczy się to również wykończenia obić. 

Coraz częściej spotkać można wnętrza, gdzie kanapa lub fotele zajmują centralne miejsce i widoczna jest ich cała konstrukcja. Dla mebli, które są estetyczne i mają posłużyć na lata, ważną rolę odgrywają nawet tak z pozoru niepozorne rzeczy jak zszywki tapicerskie. Perfekcyjny dobór zszywek do drewna, jakie zostały użyte przy projekcie i wykonaniu mebla, jest gwarancją jakości i trwałości na długie lata. Mebel wygląda wtedy zdecydowanie bardziej estetycznie i spełnia wszelkie wymogi nawet najbardziej wymagających klientów. 

Zszywki do drewna czy gwoździe?

Pewnie nieraz zastanawiałeś się co wybrać - zszywki czy gwoździe. Co będzie lepsze w twoim przypadku? Przy pracach tapicerskich zazwyczaj częściej wybieranym rozwiązaniem są zszywki tapicerskie, jednak co w przypadku, gdy chcemy zamontować panele lub dyktę - ze sklejki lub tworzywa sztucznego? Czy nadal wybór odpowiedniego typu zszywek do wykonania tych prac będzie lepszy i trwalszy niż gwoździ? Tu już główną rolę odgrywają indywidualne preferencje majsterkowiczów i tapicerów. W przypadku mocowania dużych płyt często wygodniej jest użyć zszywek do drewna, jednak nie jest to regułą. Pozostają tu również do rozstrzygnięcia względy estetyczne, ale my jesteśmy tylko sklepem z narzędziami i tę decyzję pozostawiamy już Wam do samodzielnego rozwiązania. 

Jakim narzędziem wbijać zszywki tapicerskie? 

Aby móc odpowiednio stosować zszywki tapicerskie potrzebujemy odpowiedniego narzędzia do ich obsługi. Urządzeniem dedykowanym do tego typu prac jest zszywacz tapicerski zwany również takerem. Wybierając model polecany przez producenta danych zszywek, mamy pewność, że zarówno zszywki, jak i zszywacz będą ze sobą współgrać i efekty wykonanej pracy będą na najwyższym poziomie. Często nawet milimetrowe różnice w wymiarach mogą znacznie obniżać jakość wykonanej za pomocą takera pracy, a nawet sprawić, że kupione przez nas zszywki nie będą kompatybilne z posiadanym przez nas takerem. Na rynku można rozróżnić trzy główne rodzaje zszywaczy tapicerskich: 

 • ręczne
 • elektryczne
 • pneumatyczne

Ręczne i elektryczne rodzaje zszywaczy najczęściej wybierane są przez majsterkowiczów do małych, szybkich napraw.  Za ich pomocą, z doborem odpowiedniego typu zszywek tapicerskich naprawimy niewielkie, miękkie powierzchnie - na przykład domowe meble. Zaletą tego rodzaju zszywaczy jest ich poręczność, cena i dostępność. Jednak mają też swoje wady, takie jak szybkość działania, która jest w stu procentach uzależniona od szybkości pracy majsterkowicza oraz jego siły. 

Świadcząc profesjonalne usługi tapicerskie, warto rozejrzeć się za zszywaczami pneumatycznymi. Mając ogrom pracy i tysiące zszywek tapicerskich do przybicia, warto posiadać narzędzie, które umożliwia szybszą i łatwiejszą pracę. Zszywacze pneumatyczne z zastosowaniem odpowiednio dobranych do nich zszywek mogą zamontować nawet tysiąc zszywek na minutę! A wszystko to bez użycia siły, co minimalizuje ryzyko szybkiego zmęczenia i utraty wypracowanej efektywności. Niektóre modele wyposażone są w możliwość regulowania nacisku na pojedyncze elementy, co doskonale się sprawdza w przypadku lżejszych konstrukcji, wykonanych z bardziej miękkich i delikatnych materiałów. 

Wszystkie typy zszywek tapicerskich w jednym miejscu

Posiadając swój własny warsztat, musimy się liczyć z pracą z wykorzystaniem różnego typu materiałów. Jak już wspominaliśmy wyżej, do różnego rodzaju materiałów przeznaczone są różne typy zszywek tapicerskich. Na wyposażeniu swojego warsztatu warto posiadać każdy rodzaj zszywek do takera. W centrum narzędziowym Jedmar wszystkie potrzebne zszywki zamówisz w jednym miejscu. Jest to spora oszczędność czasu oraz pieniędzy. Zamawiasz raz, a my dostarczamy wszystkie potrzebne ci materiały do pracy. Oszczędzasz w ten sposób także na wysyłce!

Stworzyliśmy  miejsce idealne zarówno dla domowych majsterkowiczów, jak i profesjonalnych producentów, poszukujących narzędzi do jak najlepszego wykonywania swojej pracy i hobby.  Nasza oferta to przede wszystkim najlepszej jakości marki. W Jedmar posiadamy między innymi zszywki do drewna i innych materiałów, które znajdują zastosowanie zarówno w zakładach tapicerskich, jak i w przypadku domowego, hobbystycznego majsterkowania. Jeśli nie jesteś pewien, czy zszywki do takera, na które się zdecydowałeś, dobrze sprawdzą się do zadań jakie musisz wykonać i będą pasować do posiadanego przez ciebie zszywacza, skontaktuj się z nami, a nasi eksperci pomogą Ci wybrać te najodpowiedniejsze.

Centrum Narzędziowe Jedmar to przede wszystkim zadowoleni klienci oraz idąca z tym nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży. Jesteśmy do Waszej dyspozycji i służymy naszą wiedzą przy doborze narzędzi i akcesoriów dopasowanych do waszych indywidualnych  potrzeb.